Publikované Friday, 4. 8. 2023 o 11:20

Slovenský basketbalisti vyhrali v Leviciach nad Rumunskom v pomere 83:58 a vďaka tretiemu víťazstvu v I-skupine 3. fázy predkvalifikácie na EuroBasket 2025 sa prepracovali do hlavnej kvalifikácie tohto turnaja.

Prvú desaťminútovku sme vôbec nezačali ideálne, za pár minút sme prehrávali 0:6, no v 5. min. sme už o bod vyhrávali a čoskoro sme viedli o 5 bodov. Rumuni však reagovali a rozdiel v skóre znížili necelú minútu pred koncom na jediný bod, ale záver patril nám a po trojke Krajčoviča s klaksónom sme v prvej časti uspeli o 6 bodov.

Tú druhú sme odštartovali trojkami Majerčáka s Mokráňom, nejaké body zaznamenali aj súperi, no my sme trojkami pokračovali, pre zmenu Brodziansky s Krajčovičom, koncom 13. min. sme viedli o 10 bodov. Neskôr nám trochu zvlhol strelný prach a Rumuni začali doťahovať, no polčas skončil o 7 bodov pre naše farby

Behom dvoch minút druhého polčasu sme opäť viedli dvojciferne a vyzeralo to, že sa bodovo chytá aj Vlado Brodziansky, ktorému sa dovtedy strelecky nedarilo. Po ďalšom trojbodovom koši Krajčoviča sme na začiatku 25. min. mali náskok 15-ich bodov a do konca periódy sme Rumunov držali na dištanc. Pred záverečnou štvrtinou sme viedli o 14.

Prvé dve minúty 4. časti hry sme sa nevedeli strelecky presadiť, no potom Mokráň premenil strelu za tri body a rozbehli sme sa. V 34. min. sme zvýšili náš náskok na 20 bodov po šestkách Mokráňa a duel sme si mohli začať užívať. Naši reprezentanti s prehľadom doviedli toto stretnutie k víťazstvu o 25 bodov.

3. fáza predkvalifikácie EuroBasket 2025

Slovensko – Rumunsko 83:58 (38:31)
Slovensko: Krajčovič 19, Brodziansky 18 /10 doskokov/, Malovec 11, Pavelka a Volárik po 2 (Mokráň 22, Majerčák 5, Doležaj 4, Hlivák, Szabó a Bolek po 0).
Najviac bodov – Rumunsko Olah 11, Richard 10, Popa 8.
TH: 14/21 – 17/22. Trojky: 11/26 – 3/24. Fauly: 23 – 23. Štvrtiny: 19:13, 19:18, 23:16, 22:11.
Rozhodovali: Calatrava (ESP), Mitrovski (MKD), Sahin (TUR).